GenelTeknoloji

Android için en iyi not alma uygulamaları

Bir bildiğim var ekibi olarak, bu yazımızda sizlere Android için en iyi not alma uygulamaları,Google Keep, Notion, sesli notlar için en iyi Android not alma uygulaması konularıyla ilgili bir yazı hazırladık. İşte Android için en iyi not alma uygulamaları incelemesi…

Not almak ciddi bir iştir ve Android cihazınız için doğru not alma uygulamasına sahip olmak, düzenli kalma becerinizde büyük fark yaratabilir. Bunun nedeni, iyi bir not alma uygulamasının yalnızca not almanıza yardımcı olmamasıdır ; aynı zamanda , nerede olduğunuza veya o anda ne tür bir cihaz kullandığınıza bakılmaksızın, kaydettiğiniz şeyleri daha sonra bulmanızı da kolaylaştırır .

Ancak hangi not alma uygulamasının sizin için en anlamlı olduğunu bulmak her zaman kolay değildir. Google Play Store’da birbirine benzeyen sonsuz sayıda seçenek vardır ve bir kişi için ideal olan, bir başkası için ideal olmayabilir.

Google Keep

Google’ın not alma uygulaması, 2013’teki garip çıkışından bu yana uzun bir yol kat etti . Keep, bugünlerde, özellikle Google ekosistemine yatırım yapan herkes için (birçok Android kullanıcısının olduğu gibi) birçok ilgi çekici öğeye sahip, çok yönlü ancak olağanüstü derecede sezgisel bir tekliftir.

Sadelik, Keep’in çekiciliğinin önemli bir parçasıdır; çünkü gerçek şu ki çoğu insan, birçok gereksiz özelliğe sahip karmaşık, çok katmanlı bir not alma aracına ihtiyaç duymaz. Çoğumuz düşüncelerimizi, fikirlerimizi ve listelerimizi anında erişilebilecek şekilde not almak için basit ve etkili bir yer istiyoruz.

Keep’in üstün olduğu nokta da tam olarak budur. Uygulamayı açın ve sağ alt köşesindeki artı simgesine dokunun veya Keep’in mükemmel Android widget’ını ana ekranınıza kurun. Ekran klavyenizi kullanarak yazabilir, parmağınızı veya kaleminizi kullanarak yazabilir, konuşabilir ve ardından hem bir ses dosyasını hem de başıboş konuşmalarınızın düz metin transkripsiyonunu kaydedebilirsiniz.

Keep’in ana ekranı, en son notlarınızın keyifli bir şekilde yönetilebilir bir koleksiyonudur. Bir notun konumunu değiştirmek, onu sürükleyip bırakmak veya en üstte kalmasını sağlamak için bir raptiye simgesine dokunmak kadar kolaydır. İsterseniz notları renkle kodlayabilir ve konuya özel göz atma için onlara etiketler verebilirsiniz. Ve elbette, hem kendi metninizde yer alan hem de ekli belgelerde veya resimlerde görünen notları anahtar kelimelere göre hızlı bir şekilde bulmak için üstteki arama kutusunu kullanabilirsiniz. Keep’teki her şey, herhangi bir yapılandırma veya manuel işlem gerekmeden otomatik olarak senkronize edilir. Bu notta , herhangi bir cihazda Keep’te nota özel bir hatırlatıcı oluşturabilir ve ardından bunun belirli bir tarih ve saatte, hatta belirli bir coğrafi konuma girdiğinizde telefonunuzda açılmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Keep, Google Dokümanlar ile birlikte çalışır: Birkaç hızlı dokunuşla, daha kapsamlı düzenleme için herhangi bir notu Keep’ten Dokümanlar’a gönderebilirsiniz. Bu arada Dokümanlar web sitesi, notlarınızı kenar çubuğunda açmanıza ve içeriği her iki yönde de göndermenize olanak tanır.

Keep’in , notları düzenleyebilmeleri için başkalarıyla paylaşmanıza olanak tanıyan çok kullanıcılı işbirliği özelliğini de hesaba katın ve bu basit görünen uygulama aslında işlevselliklerle doludur. Diğer ürünlerin sunduğu tüm özelliklere sahip olmayabilir, ancak bir not alma uygulamasında gerçekten ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğu sürece , dağınıklık ve karmaşıklığın olmaması kritik bir üretkenlik özelliği olabilir.

Microsoft OneNote

Bazı insanlar için not alma uygulaması, aranabilir bir sanal not defterinden daha fazlasıdır; dağlarca özelliği ve karmaşık seçenekleriyle çok iyi organize edilmiş bir sistemdir. Not alma merkezinizde biraz daha fazla ilgiye ihtiyaç duyan biriyseniz, Microsoft OneNote sizin için Android not alma uygulamasıdır. OneNote, Keep’in yapabileceği hemen hemen her şeyi ve hatta bazılarını yapar. Yukarıda belirtilen temel özelliklere ek olarak uygulama, notlarınızı kategorilere ayırmak ve düzenlemek için dizüstü bilgisayar tabanlı bir sisteme sahiptir. Herhangi bir notu kolayca PDF veya düz metin dosyası olarak dışa aktarmanıza olanak tanır, böylece onu hizmette oturum açmasına gerek kalmadan başka biriyle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca , mesajları iletmek için benzersiz bir adres ve bilgisayarınızdaki içeriği yakalamak için masaüstü tabanlı bir tarayıcı Web Clipper uzantısı aracılığıyla hem e-postaları hem de web sayfalarını not defterlerinize eklemenizi kolaylaştırır . OneNote, düzenleme yaparken tek tek notlar içinde arama yapmanıza olanak tanır. . Hatta normal olarak yazılan metni, parmak veya kalemle yapılan yazı ve işaretlemelerle, akla gelebilecek hemen hemen her düzenlemede birleştirebilirsiniz.

Daha basit bir şey istiyorsanız OneNote, ana Giriş sekmesinde hızlı Post-It benzeri Yapışkan Notlar oluşturmanıza da olanak tanır. Bu notlar, herhangi bir gösteriş veya karmaşıklık olmaksızın olabildiğince basittir ve neredeyse OneNote çerçevesi içindeki Keep deneyiminin minyatür, küçültülmüş bir versiyonu gibi görünürler.

Notion

Notion aslında size her türlü basit ve zengin bilgiyi oluşturabileceğiniz veya içe aktarabileceğiniz boş bir tuval sunar ve hem kişisel hem de şirketle ilgili notlar için vazgeçilmez bir yuva olma potansiyeline sahiptir. Notion, aslında her türlü bilgiyi depolamak için başlangıç ​​noktaları olan sonsuz sayıda sayfa oluşturmanıza olanak tanır. Özellikle notlarla, her sayfayı, hayal edilebilecek hemen hemen her forma dönüşebilen şekillendirilebilir bir defter olarak düşünebilirsiniz.

Sütunlar oluşturabilir, daraltılabilir başlıklar ekleyebilir ve bilgileri baş döndürücü çeşitli şekillerde biçimlendirebilirsiniz. Hatta PDF’ler, harici belgeler ve web sayfalarının tamamı dahil olmak üzere diğer çevrimiçi içerik türlerini bile gömebilirsiniz ; Notion bunları içe aktarabilir ve ardından sanki kendi kişisel kopyalarınızmış gibi işaretlemenize ve düzenlemenize olanak tanır .

Esnekliği nedeniyle Notion, kafanızı toparlamak ve nereden başlayacağınızı bulmak için inanılmaz derecede zorlayıcı olabilir. Bununla birlikte, bunun sizin için tam olarak nasıl çalışabileceğini düşünmek için zaman ayırırsanız ve platformlar arası not organizasyonuna yönelik alışılmadık bir yaklaşım sizin için sorun değilse, bu, Android’inizle her şeyi takip etmenin canlandırıcı ve güçlü bir yolu olabilir.

Yapay zekayla geliştirilmiş sesli notlar için en iyi Android not alma uygulaması

AudioPen

AudioPen’in , tarayıcı tabanlı ve herhangi bir cihaz veya platformda çalışabilen bir uygulama türü olan aşamalı bir web uygulaması olarak oluşturulmuş olmasıdır . Bir kez yüklediğinizde tıpkı diğer uygulamalar gibi görünür ve davranır . Ve Android’de kesinlikle iyi çalışıyor. Sadece Android’e özgü değil . Ancak bu onu daha az etkili yapmaz.

AudioPen’in çalışma şekli basittir: Hizmet, konuşulan düşüncelerinizi kaydeder, ardından başıboş düşüncelerinizi temizler ve bunları düzgün bir şekilde sunulan metin özetlerine dönüştürür. Tek yaptığınız konuşmak, gerisini AudioPen halleder.

Hizmet, her türlü dolambaçlı düşünceyi sizin için kısa, düzenli bir nota dönüştürecektir; ücretsiz kullanıcılar için not başına üç dakikaya kadar ve ödeme yapan aboneler için 15 dakikaya kadar. Tam metin transkripsiyonunu da her zaman görüntüleyebilirsiniz, ancak AudioPen’i diğerlerinden ayıran ve onu herhangi bir Android not alma kurulumunun olağanüstü bir parçası haline getiren şey AI destekli özetlemedir.

Basit not

Listemizdeki son resmi önerimiz, herhangi bir ekstra veya gereksiz dikkat dağıtıcı olmadan not almak için temiz ve minimalist bir alan isteyen herkes içindir. Simplenote ismine yakışır şekilde yazma ve düşünce toplama için canlandırıcı derecede sadeleştirilmiş bir ortam sunar.

WordPress’in arkasındaki aynı şirket olan Automattic tarafından yapılan uygulama, size metin tabanlı notların seyrek bir listesini ve bunları düzenlemek için boş bir sayfa sunar; resim veya ses ekleme yok, biçimlendirme yok, hiçbir şekilde karışıklık yok.

Simplenote’un, notları etiketlemek için basit bir sistem de dahil olmak üzere mutlak temellerin ötesinde bir dizi özelliği vardır; notları paylaşılabilir URL’lerde yayınlama seçeneği; ve bir notun geçmişini görüntülemek ve eski sürümleri geri yüklemek için bir kaydırıcı. Ayrıca uygulama, verilerinizin Windows, macOS, iOS, Linux ve web için mevcut sürümleriyle birden fazla platform ve cihazda senkronize edilmesini ve erişilebilir olmasını sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu