GenelYaşam

Etimesgut 100. Yıl Kültür Merkezi Tiyatro Programı

Etimesgut 100. Yıl Cumhuriyet Kültür ve Sanat Merkezi

100. Yıl Kültür Merkezi Tiyatro…  Bir bildiğim var ekibi olarak, bu yazımızda sizlere Etimesgut 100. Yıl Kültür Merkezi Tiyatro Programı hakkında en çok aranılan; 100. Yıl Cumhuriyet Kültür ve Sanat Merkezi nerede?, 100. Yıl Cumhuriyet Kültür ve Sanat Merkezi etkinlik programı? etimesgut 100. yıl ckm konularıyla ilgili bir yazı hazırladık. İşte Etimesgut 100. Yıl Kültür Merkezi Tiyatro Programı…

Etimesgut 100. Yıl Cumhuriyet Kültür ve Sanat Merkezi

100. Yıl Kültür Merkezi Tiyatro, Cumhuriyet’in 100. yılına ithafen yapılan ve 2024 yılında hizmete açılan bir kültür merkezidir. Bu merkezde tiyatro salonu, kongre salonu, kütüphane, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca merkez, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 104. yıldönümünde açılmıştır. Bu salon, 600 metre kare sahne büyüklüğü, 21 metre sofita sahne yüksekliği, 21 dekorun otomatik olarak değiştirilebilmesi ve 750 kişilik seyirci kapasitesi ile Ankara’nın en büyük tiyatro salonlarından biridir. Salon, Devlet Tiyatroları’nın görüş ve önerileri de alınarak yapılmıştır

Etimesgut 100. Yıl Kültür Merkezi Tiyatro Programı

Etimesgut Belediyesi ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında bir iş birliği protokolü imzalandı. Devlet Tiyatroları artık Etimesgut Belediyesi 100. Yıl Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek. 100. Yıl Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan Devlet Tiyatroları Şubat ayında “Perde” diyecek. İmzalanan protokole göre; Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü CKM içerisinde yer alan 100. Yıl Sahnesi’ni kullanacak. Pazartesi ve Salı günleri Etimesgut Belediyesi’nin kullanabileceği 100. Yıl Sahnesi’nde oyunlar haftanın Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri sahnelenecek.

100. Yıl Kültür Merkezi Tiyatro

Etimesgut 100. Yıl Kültür Merkezi Tiyatro biletleri nereden alınabilir?

Tiyatro biletleri için birkaç seçeneğiniz var. Öncelikle, 100. Yıl Cumhuriyet Kültür ve Sanat Merkezi’nin resmi web sitesinden online bilet alabilirsiniz. Bu şekilde, istediğiniz etkinliği ve koltuğu seçebilir ve biletinizi önceden ayırtabilirsiniz. Ayrıca, merkezin gişesinden de bilet satın alabilirsiniz. Gişe, hafta içi 09:00-17:00, hafta sonu 10:00-18:00 saatleri arasında açıktır. Ancak, gişeden bilet almak için erken gelmeniz gerekiyor, çünkü bazı etkinlikler çok talep görebiliyor ve biletler tükeniyor. Bir diğer seçenek de, internet üzerinden bilet satışı yapan Biletinial veya Biletino gibi sitelerden bilet almak. Bu siteler, farklı etkinlikler için bilet fiyatlarını ve kalan koltuk sayısını gösteriyor. Ayrıca, bazı etkinlikler için indirimli bilet de bulabilirsiniz. Bu sitelerden bilet almak için, üye olmanız ve kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

Etimesgut 100.yıl kültür merkezi nerede?

Etimesgut 100. Yıl Kültür Merkezi, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde, Altay Mahallesi’nde bulunuyor. Merkez, Cumhuriyet’in 100. yılına ithafen yapılmış ve 27 Aralık 2023’te açılmıştır. Merkezde 750 kişilik tiyatro salonu, kütüphane, eğitim alanları ve peyzaj alanları gibi birçok imkan mevcuttur. Merkezin adresi şöyledir:

30 Ağustos Mahallesi, Şehit Hasan Öztürk Caddesi No 5, 06820 Etimesgut/Ankara

Merkezle ilgili daha fazla bilgi için belediyenin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu