GenelYaşam

Yeni Zelanda Hükümetinden ‘ayrılık acısı’ Çeken Gençler İçin 4 Milyon Dolarlık Bütçe!

Yeni Zelanda Hükümeti Gençler İçin Kampanya Başlattı.

Bir bildiğim var ekibi olarak, bu yazımızda sizlere Yeni Zelanda Hükümetinden ‘ayrılık acısı’ Çeken Gençler İçin 4 Milyon Dolarlık Bütçe! ; Yeni Zelanda’da ayrılık acısı yaşayan gençlere destek programı, Sevgilisinden ayrılan ‘kalbi kırık’ gençlere dört milyon dolarlık destek hakkında bilgi vereceğiz.

Yeni Zelanda hükümeti sevgilisinden ayrılan ve aşk acısı çeken gençler için yardım kampanyası başlattı. 3 yıl sürecek kampanya, dünya genelinde ilgi gördü.

Yeni Zelanda, gençlerinin ayrılık acısını unutup hayatına devam etmeleri için milyonlarca dolar harcamayı hedeflemektedir.

Sevgilisinden Ayrılan Gençler İçin 4 Milyon Dolarlık Bütçe

Ülkede başlatılan ‘Daha iyi sev’  kampanyası kapsamında sevgilisinden ayrılan gençlerin yaşadıkları süreci daha hızlı ve kolay atlatmaları için yaklaşık 4 milyon dolarlık bir bütçe ayrılması planlanmıştır.

Sosyal Kalkınma Bakanı yardımcısı Priyanca Radhakrishnan, gençler arasında yapılan bir ankete ilişkin verileri açıklayarak “1.200’den fazla gencimizin desteğe ihtiyaçları olduğunu belirtti. Ayrılıklar gençler için ortak bir zorluk” ifadelerini kullanmıştır.

Yardım Hattı Kurma Kararı

Üç yıl süreceği açıklanan program Yeni Zelanda’da bulunan gençlik kuruluşlarından biri olan ‘Youthline’ tarafından yürütülüceği açıklandı.

‘Daha iyi sev’ kampanyasıyla ilişkileri son bulan gençlerin bu süreci daha sağlıklı atlatabilmesi için özel metinler, videolar ve podcastler hazırlanması planlanmıştır.

Hazırlanan  projeler popüler sosyal medya platformlarından (TikTok, Instagram) paylaşılacak.

Bu yazımızla ilgili görüşlerinizi ve düşüncelerinizi yorum kısmından belirtiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu