GenelSağlık

Stilex Jel

Stilex Jel Nedir?

Bir bildiğim var ekibi olarak, bu yazımızda sizlere Stilex Jel hakkında en çok aranılan; Stilex jel ne için kullanılır, Stilex jel fiyatı hakkında bilgi vereceğiz.

Stilex jel krem ne işe yarar?

Stilex Jel, kızarık, su çiçeği, kaşıntı giderici ve yanıklarda oldukça işe yarar. İlaç rehberinde fiyatı 55,52 TL Stilex Jel.

Stilex Jel anti inflamatuar etkileri bulunan bir ilaçtır ve birçok farklı cilt rahatsızlığının tedavi edilmesinde tercih edilmektedir. Aktif maddeleri mepiramin maleat, lidokain hidroklorür ve dekspantenoldür.

Stilex Jel 30 gr alüminyum tüpler içinde satışa sunulmaktadır. Cilde yüzeysel olarak uygulanan jel krem, alerji giderici, iltihap giderici, kaşıntı giderici, anestezik etkilere sahiptir.

Bu nedenle böcek ısırıklarında, güneş yanıklarında, kurdeşen (ürtiker) kaşıntılarında, birinci derece yanıklarda tedavi amaçlı kullanılabilmektedir.

Doktor reçetesiyle alınabilen krem, reçetesiz de eczanelerden satın alınabilir. Fakat kullanım talimatlarına dikkat edilmeli ve yan etkileri gözetilerek, belirtilen yoğunlukta ve sürede kullanılmaya özen gösterilmelidir.

Stilex Jel ?

Stilex Jel doktorların reçete edebileceği bir ilaç olduğu gibi reçetesiz olarak da eczanelerden satın alıp kullanabilirsiniz. Jel krem sivrisinek ısırıklarından, böcek ısırıklarından sonra oluşan kaşıntı ve kızarıklıkların giderilmesini sağlamaktadır.
Ayrıca egzama, sivilce, mantar, hemoroit oluşumlarında faydalı değildir. Bu nedenle doktor önerisiyle ve doktorunuzun önereceği rahatsızlıkların tedavisinde kullanmanız daha doğrudur.

Hafif yanıklarda, birinci derecede yanıklara karşı da Stilex Jel faydalıdır. Kızarıklıkların giderilmesinde, su çiçeğinde rahatlıkla eczaneden kendiniz de Stilex Jeli satın alıp kullanabilirsiniz.

Kuru cildi rahatlatmak için, emzirme esnasında ağrıyan göğsü yumuşatmak ve meme uçlarının ağrılarını gidermek, tedavi etmek için kullanabilirsiniz.

Kötü iyileşen yaraların iyileşmesini teşvik etmek amacıyla istifade edebilmektedir, güneş yanıklarında tercih edebilirsiniz.
Böcek sokmalarında, küçük kesiklerde, çiziklerde ve bütün bunların neden olduğu ağrıları ve kaşıntıları gidermede Stilex Jeli kullanabileceğiniz gibi doktorunuzun belirleyeceği diğer tedavilerde de kullanabilirsiniz.

Stilex Jel Fiyat 2023

Stilex Jel, kızarık, su çiçeği, kaşıntı giderici ve yanıklarda oldukça işe yarar. 55,52 TL fiyatı ile Stilex Jel nemlendirici özelliği de taşımaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu