GenelYaşam

LGS’de Fotoğraflı Kimlik Şart mı? 2024

LGS İçin Kimlikte Fotoğraf Şart mı

Bir bildiğim var ekibi olarak, bu yazımızda sizlere LGS’de Fotoğraflı Kimlik Şart mı? lgs kimlikte fotoğraf zorunlu mu? Fotoğrafsız kimlikle LGS’ye girilir mi? LGS Sınavında kimlik fotoğrafı zorunlu mu 2024 hakkında bilgi vereceğiz.

LGS 2024 sınavına girecek öğrenciler için kimlikte fotoğraf bulunup bulunmaması konusu, adaylar ve veliler tarafından merak edilen bir detaydır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamalarına göre, LGS sınavına girişte öğrencinin kimlik kartında fotoğraf olması zorunlu değildir. Önemli olan, öğrencinin TC kimlik numarasının kimlik belgesinde yer almasıdır.

LGS İçin Kimlikte Fotoğraf Şart mı?

Öğrenciler, fotoğraflı ve mühürlü geçici kimlik belgesi veya TC kimlik kartı talep belgesi ile de sınava girebileceklerdir. Bu durum, özellikle fotoğrafsız nüfus cüzdanına sahip öğrenciler için önemli bir kolaylık sağlamaktadır. Sınav başvuruları ise e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecek ve katılım tamamen isteğe bağlıdır.

Sınav giriş belgeleri, 24 Mayıs 2024’ten itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınacak ve onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edilecektir. Öğrencilerin sınav günü yanlarında bulundurmaları gereken belgeler; fotoğraflı ve onaylı sınav giriş belgesi ile geçerli bir kimlik belgesidir.

LGS sınavı, öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına geçişlerinde önemli bir adım olduğundan, sınav öncesi tüm prosedürlerin doğru anlaşılması ve uygulanması büyük önem taşımaktadır.

LGS Sınavına girerken yanınızda bulunması gerekenler

Öğrencilerin sınava gelirken yanlarında geçerli- kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi) olması gerekmektedir. Geçerli kimlik belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu