GenelYaşam

Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Cezeri Anadolu Lisesi Ankara

Bir bildiğim var ekibi olarak, bu yazımızda sizlere Ankara Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında webde en çok aranılan; Cezeri Anadolu Lisesi, Ankara Cezeri Anadolu Lisesi Taban puanı, Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adres, cezeri anadolu lisesi taban puanı konuları hakkında bilgi vereceğiz.

Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı

Ankara Cezeri Anadolu Lisesi, başarılı öğrencilere eğitim veren köklü bir okuldur. 2023 yılı itibarıyla taban puanı 415.0308 olarak belirlenmiştir. Bu lise, teknolojiye ilgi duyan ve geleceğin mühendisleri, bilim insanları ve teknoloji liderleri olmak isteyen öğrencilere kapılarını açmaktadır.

Cezeri Anadolu Lisesi, Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak da bilinir. Burada öğrencilere hem genel lise müfredatı hem de teknik eğitim sunulmaktadır. Bu sayede öğrenciler, hem akademik bilgi hem de pratik beceriler kazanarak gelecekteki kariyerlerine hazırlanmaktadır.

Cezeri meslek Lisesi bölümleri

Lisenin öğrencileri, çeşitli teknoloji alanlarında bilgi sahibi olurken aynı zamanda sosyal ve kültürel etkinliklere de katılırlar. Cezeri Anadolu Lisesi, öğrencilerine geniş bir perspektif sunarak onları donanımlı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlar. Bu okul, Ankara’da teknolojiye ilgi duyan ve gelecekteki kariyerlerini bu alanda şekillendirmek isteyen öğrenciler için önemli bir seçenektir. İşte Cezeri meslek Lisesi bölümleri

 • Yenilenebilir enerji teknolojileri alanı
 • Elektrik-elektronik alanı

Cezeri Yeşil Teknoloji mesleki ve teknik anadolu lisesi pansiyonu var mı?

Ana bina, Pansiyon ve Spor salonu olmak üzere üç binadan oluşan okulumuz yaklaşık 22.000 metrekare kapalı alanda 18 derslik, 10 atölye, 6 Laboratuvar ve 147 yatak kapasiteli Pansiyondan oluşmaktadır.

Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumlar

 • Meslek liseleri arasında gördüğüm en güzel okul diyebilirim. Tamamen doğa dostu bir okul…
 • 2020 yılında bu okula girdim. Girerken çok fazla önyargı ve korkularım vardı fakat 3 yıllık eğitimim boyunca hem okuldan hem öğretmenlerimizden hem de diğer çoğu olanaklardan çok memnunum. Gerek erasmus programları gerek sosyal dayanışma projeleri gerekse de diğer tüm sosyal aktivitesi ile çok ideal bir okul. Çünkü sizi sadece akademik alanda değil sosyal alanda da gelişmenize katkı sağlıyor. Çok yoğun bir tempoya sahip bir okul olduğu için de tercih ederken bu yoğun tempoya alışıp alışamayacağımız kendimize sorulması gereken en büyük sorulardan biridir.
 • Gerçekten inanılmaz bir okul ! Çok beğendim buraya geldiğime hiç pişman değilim emekler için teşekkürler !!!!
 • Okul mühendislik okumak isteyenler için biçilmez kaftan.Okulun temizliği mi dersin,imkanlarını mı dersin,eğitim seviyesinin yüksek olmasını mı dersin onu bilemem ama mühendislik okumak istiyorsan gitmem gereken bir okul olduğunu bilirim.
  Not:Ankara’daki yenilenebilir enerji bölümü olan tek okul.Yani meslek lisesi diyip geçmeyin!
 • Ben 2022/2023 döneminde hazırlık okudum bu sene de 9. Sınıfa başlıyorum. Ben hazırlık okurken çok keyif aldım. Haftada 24 saat ingilizce gördük, 8 saat Skills(reading, speaking vs.) ve 16 saat Main(grammar, vocabulary, writing) olmak üzere. İngilizcem gerçekten çok gelişti. Ayrıca okulda yapılmış ve yapılan projeler de harika. Ben de bizzat birsürü proje ve etkinliğe katıldım ve büyük faydasını gördüm. Ancak bu sene okulumuzu tercih edecek arkadaşlarıma şunu söylemek istiyorum, eğer yazılım, elektrik elektronik gibi mühendislikle ilgili alanlara ilgi duymoyorlarsa okulumuzu tercih etmelerini önermem. Aksi takdirde tek kelimeyle mükemmel bir okul.
 • 2019 da girdiğim bu okuldan geçtiğimiz haftalar mezun oldum. Lgs ye aşırı çalışmama rağmen beklediğim puanı alamayıp tanıdığım bir öğretmenimin tavsiyesi üzerine geldiğim bu okulda geçirdiğim 4 yıldan sonra iyi ki istediğim puanı alamamışım dediğim çok fazla zaman oldu. Teknofest projeleri ve erasmus projeleri için harika fırsatları var. İdare ve öğretmenler harika. Puanınız ne olursa olsun kesinlikle şans vermeniz gereken bir okul.
 • Kızım bu liseye %6 lik dilimle girdi ve en büyük şansı da eve yürüyerek 10 dakika mesafede olması okulun proje okul olmadı imkanları gayet iyi görünüyor, umarım eğitim kalitesi ve sosyal projeleri de bizi yanıltmaz ki, ülkenin bu parlak beyinleri ziyan olmaz.
 • Gayet güzel bir okul binası ferah,pansiyonu gayet güzel tercihlerinize bu okulu yazmanızı tavsiye ederim.
 • Kızım bu yıl Elektrik-Elektronik Teknolojisi bölümüne girdi.İlklerin yaşandığı bir yılda Avrupa’nın en iyi 2.meslek lisesine girmenin haklı gururu ile okula başlayacak.Bu yıl okulun üniversite sınavındaki başarısını umarım bizim çocuklarımız ile de yaşarız.Cocuklarimiza emeği geçecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum…

Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adres

Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde bulunan bir okuldur. Okulun resmi adı “Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” olarak geçmektedir. Bu okul, geleceğin teknoloji alanında yetkin ve yenilikçi bireylerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Vizyon: Kendi enerjisini üreten, enerjiyi verimli kullanan ve yenilenebilir teknolojiler alanında endüstriyel uygulamalar gerçekleştiren kalifiye elemanlar yetiştirmektir2.
Adres: TUNAHAN MAH. 211. CADDE NO:12, ETİMESGUT/ANKARA
Telefon Numarası: (0312) 283 1061
Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilere teknoloji alanında güçlü bir temel sağlamayı hedeflemektedir. Yenilikçi projeler, enerji verimliliği ve sürdürülebilir teknolojiler konularında eğitim vermektedir. Bu okul, geleceğin mühendisleri, teknisyenleri ve teknoloji uzmanlarını yetiştirmek için önemli bir rol oynamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu