Gezi Rehberi

Online müze kart nasıl alınır?

Mobil Müze Kart

Online müze kart nasıl alınır? Bir bildiğim var ekibi olarak, bu yazımızda sizlere Online müze kart nasıl alınır? hakkında en çok aranılan; Online müze kart nasıl alınır?, Dijital müze kartı nasıl alınır?
MüzeKart internetten alınıyor mu? Online MüzeKart ne kadar?Internetten alınan MüzeKart kaç günde gelir? Mobil Müze Kartı konularıyla ilgili bir yazı hazırladık. İşte Mobil Müze Kartı detayları…

Mobil MüzeKartı Nedir ? Online müze kart nasıl alınır?

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, Milli Saraylar ve Çanakkale Alan Başkanlığı’na bağlı 350’den fazla müze ve örenyerini Dijital MüzeKart ile keşfedebilirsiniz.

En hızlı ve temassız Mobil Müze Kartı için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Akıllı telefonunuza “Türkiye’nin Müzeleri” uygulamasını indirin ve üye kaydını oluşturun.
  • Daha önce satın aldığınız aktif bir MüzeKart’ınız varsa, T.C. Kimlik numaranızı kullanarak mevcut kartınızı etkinleştirin.
  • Yeni bir MüzeKart almak ve hemen kullanmaya başlamak için “MüzeKart” seçeneği altından “MOBİL UYGULAMA” seçeneğini seçerek işlemi tamamlayın.
  • Ziyaret edeceğiniz müze girişinde sıra beklemeye gerek kalmadan QR kod oluşturarak müze girişinizi sağlayın.

Neden Mobil MüzeKart Almalıyım?

Yıllık milyonlarca kişi tarafından kullanılan plastik MüzeKart’a göre daha az atık miktarına katkı sağlayarak sürdürülebilir bir dünyaya adım atın. Kargo ücreti ödemeden hemen kullanmaya başlayın. Fiziksel bir MüzeKart’a ihtiyaç duymadan QR kod ile herhangi bir müze veya örenyerine istediğiniz zaman giriş yapın. Güncel müze ve örenyerleri hakkında bilgi edinin ve kültürel mirasımızı hızlı ve temassız bir şekilde keşfedin.

Bilgi: MüzeKart, Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi, Aya İrini Anıtı, Beykoz Cam Müzesi, Efes Örenyeri içerisinde bulunan Yamaçevler , Göreme Açıkhava Müzesi içerisinde bulunan Karanlık Kilise, Sedir Adası, İstanbul Sinema Müzesi ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi içersinde bulunan Serçe Limanı Cam Batığı Sergi Salonu bölümünde geçerli değildir. Belirtilen bu yerler için ayrıca bilet almanız gerekmektedir.

Müze Kart Kimlere Bedava?

Müze kart olmadan, 18 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü Türk vatandaşı gişelerden ücretsiz bilet alarak giriş yapabilir.

Mobil müze kartı mı nasıl alabilirim?

Mobil müze kartını almak için muze.gov.tr internet sitesiniz ziyaret edip satın almanız yada programı indirim almanız gerekmektedir.

Müze kartı Ücreti?

Müze kartı 2024 mart ayı için geçerli fiyatı 60 TL’dir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu