GenelYaşam

LGS Başvurusu Nasıl Yapılır 2024

E okul lgs başvuru 2024 nasıl yapılır?

LGS başvurusu nasıl yapılır 2024…  Bir bildiğim var ekibi olarak, bu yazımızda sizlere LGS başvurusu nasıl yapılır 2024, E okul lgs başvuru 2024 nasıl yapılır?, lgs başvuru ekranı 2024 hakkında en çok aranılan; konularıyla ilgili bir yazı hazırladık. İşte LGS Başvurusu Nasıl Yapılır?…

Milyonlarca öğrencinin beklediği tarih nihayet geldi. Liselere Geçiş Sınavı kapsamında sınava girecek öğrenciler için başvuru ekranı açıldı.

LGS Başvuru Tarihi

  • Başvuru Tarihleri: 18-29 Mart 2024 tarihleri arasında.
  • Başvuru Yöntemi: Başvurular, e-Okul üzerinden elektronik ortamda yapılacak.
  • Sınav Tarihi: 2 Haziran 2024’te gerçekleşecek.
  • Sınav Oturumları: İki oturumda yapılacak; birinci oturumda Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru, ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak.
  • Sınav Giriş Belgeleri: 24 Mayıs 2024’ten itibaren e-Okul’dan yayımlanacak.
  • Sonuç Açıklama: LGS sonuçları 28 Haziran’da www.meb.gov.tr adresinden ilan edilecek. Başvuru işlemleri için okul müdürlükleri öğrencilere rehberlik edecek ve başvurularınızı onaylayacak.

LGS başvuru kılavuzu için tıklayınız…

LGS Başvurusu Nasıl Yapılır 2024

Başvurular öğrenci velisi tarafından elektronik ortamda yapılacak. Sınava giriş belgeleri okul müdürlüğü tarafından mühürlenerek öğrencilere teslim edilecektir. Sınav tüm Türkiye’de aynı anda bakanlığın belirlediği okullarda 2 haziran 2024 tarihinde yapılacaktır. Sınav sonuçları milli eğitim bakanlığı tarafından  açıklanacaktır.

Sınav giriş belgesi nereden alınacak?
Fotoğraflı sınav giriş belgeleri 24 Mayıs 2024 tarihinden itibaren okul müdürlüklerince elektronik ortamdan alınıp onaylanarak öğrenciye teslim edilecektir.

LGS Sınavına girerken yanınızda bulunması gerekenler

Öğrencilerin sınava gelirken yanlarında geçerli- kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi) olması gerekmektedir. Geçerli kimlik belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu