SağlıkYaşam

Mezoterapi

Mezoterapi Nedir? Ne İşe Yarar?

Bir bildiğim var ekibi olarak, bu yazımızda sizlere Mezoterapi hakkında en çok aranılan; Mezoterapi ne işe yarar?, sorusu hakkında bilgi vereceğiz.

Son zamanlarda geleneksel ve tamamlayıcı tıp tedavilerinde en çok başvurulan tedavilerden birisi olan mezoterapi’yi açıkladık:

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi,özel iğneler aracılığı ile uygulanan bir yöntemdir.

Son zamanlarda sağlık alanında oldukça sık başvurulan mezoterapi, ameliyat yapılmadan tedavi edilen yöntemlerinden biridir. Estetik ve sağlık amacı ile uygulanan, bu tedaviyi almak isteyen kişiler için herhangi bir yan etki bulundurmamaktadır. Kesi ya da dikiş işlemi uygulamadan hayata geçirilen bu yöntemin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Hangi tedavi yöntemlerinde kullanılır?

Mezoterapi sıklıkla; saç dökülmesi, aşırı adet sancılarında, zayıflama, özellikle cilt bakımında, sürekli ağrısı olan kişilerde ve daha birçok hastalığa uygulanan tedavi yönteminde kullanılmaktadır.

Bunların yanı sıra; migren, romatizma, tetik parmak, menisküs ve fıtık ağrılarında da etkili olan bu yöntem enjeksiyon disiplinine dayalı bir tedavidir.

18 yaş üzerindeki herkes bu tedaviyi yaptırabilmektedir. Bunun yanı sıra; hamilelere, inme geçirenlere ve pıhtılaşma, kanser hastaları, kalp hastaları ve diyabet hastaları sorunu olan kişiler için uygun değildir.

Bu yazımızla ilgili görüşlerinizi ve düşüncelerinizi yorum kısmından belirtiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu