EkonomiTeknoloji

İkinci El Otomobillerin Değeri Sıfırı Geçti!

İkinci El Otomobil Piyasası Artmaya Devam Ediyor.

Bir bildiğim var ekibi olarak, bu yazımızda sizlere İkinci El Otomobil Değerinin Sıfırı Geçmesi hakkında gündeme gelen; açıklamaları sizlere aktaracağız

Otomotiv sektörü kaynaklarına göre ikinci el otomobil, sıfırdan değerli olmaya devam edecek gibi görünüyor.
Sıfır otomobil satın almanın hemen hemen imkansız olduğu şu günlerde, vatandaşlar ikinci el otomobillere yönelmiş durumdalar. Bu sebepten ötürü ikinci el piyasası neredeyse sıfırı geçti. Kaynaklara göre, bu durum bir süre daha böyle devam edecek.

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Başkanı Aydın Erkoç, konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. Ciddi bir düzenleme gerektiğini söyleyen Erkoç, ayrıca Ticaret Bakanlığı ile ile temasta bulunduklarını ancak sonuç alamadıklarını belirtti.

Durumun geldiği yere tepki gösteren Aydın Erkoç şöyle konuştu: “Herkes araba alıp satıyor. Bayilerde araç bulunmamasının sebebi bu. Bu işi mesleği olmadığı halde yapanlar, bayilerden sıfır arabaları alıyorlar ve bu arabaları vergi ödemeden karıyla satıyorlar. Bunun önüne bir an önce geçilmesi lazım. Ticaret Bakanlığı’nın 1 takvim yılı içinde 3 araçtan fazla satılamaz deniyor ancak bu yönetmelik uygulanmıyor. Galericilere gerekli cezalar kesiliyor ancak ek iş yapanlara ceza uygulanmıyor. Maalesef kümesteki tavuklara bir şey yapabiliyorsunuz ama yayılan tavuklara bir şey yapamıyorsunuz.”

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu