Yaşam

Instagram tüm yorumları KAPATMA

İnstagram yorum kapatma

Bir bildiğim var ekibi olarak, bu yazımızda sizlere ‘İnstagram yorum kapatma’  onun hakkında en çok aranılan; Instagram tüm yorumları KAPATMA gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

Dünyada gün geçtikçe  sosyal medya platformları popülerlik ve önem kazanıyor. Instagram da dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu platformlardan biri. Instagram arkadaşlarınızla, takipçilerinizle ve hayranlarınızla iletişim kurmak için mükemmel bir araç olsa da, bazen platformda aldığınız iletişim miktarını sınırlamanız gerekebilir. Instagram yorumları istenmeyen ilgi ve hatta taciz kaynağı olabilir ve bu gibi durumlarda Instagram yorum nasıl kapatılacağını bilmek sizler için son derece yararlı olabilir. İşte instagramda tüm yorumları kapatmak için nasıl bir yol izlenmesi gerekli olduğunu sizler için anlattık.

Instagram tüm yorumları Kapatma

İnstagramda tüm yorumları kapatmak için ilk olarak, telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açıyoruz. Yorumları kapatmak istediğimiz gönderiyi bulup üzerine tıklayın. Ardından, gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayın. Bir menü belirecek ve “Yorumları Kapat” seçeneğine tıklayın.

Bazı durumlarda, aynı anda birden fazla gönderideki yorumları kapatmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için profilinize gidin ve yorumların kapatılmasını istediğiniz gönderiye tıklayın. Tıkladığınızda, sağ üst köşede “…” simgesini göreceksiniz. Bir seçenekler menüsü almak için üzerine dokunun. “Yorum Yapmayı Kapat “ı seçin.

Bazen yorumları daha kalıcı bir şekilde kapatmak isteyebilirsiniz. Bu durumda Instagram hesap ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için profilinize gidin ve sağ üst köşedeki üç çizgiye tıklayın. Ekranın altındaki “Ayarlar “a dokunun ve “Gizlilik” bölümüne ilerleyin. Ardından, “Yorumlar” üzerine dokunun ve “Yorumlara İzin Ver” seçeneğini kapatın. Bu, Instagram’da gelecekteki tüm gönderilerinizdeki yorumları devre dışı bırakacaktır. Son olarak, gönderilerinize kimlerin yorum yapabileceğini sınırlamak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için, bırakılabilecek yorumların türü için belirli parametreler ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için tekrar Instagram ayarlarınıza gidin, “Gizlilik “e tıklayın ve ardından “Yorumlar “a tıklayın. Buradan, yorumları yalnızca takip ettiğiniz kişilerle veya takipçilerinizle sınırlandırmayı seçebilirsiniz. Ayrıca tüm yorumların gönderilmeden önce sizin tarafınızdan onaylanmasını da isteyebilirsiniz.

Instagram yorumlarını nasıl kapatacağınızı bu adımları izleyerek Instagram yorumlarını kolayca kapatabilir ve çevrimiçi etkileşimlerinizde daha fazla gizlilik ve güvenliğinizi sağlıyabilirsiniz.

İnstagram yorum kapatma video

 

Bu yazımızla ilgili görüşlerinizi ve düşüncelerinizi yorum kısmından belirterek sizde katkıda bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu