GenelTeknoloji

Copilot Pro Office uygulamalarında nasıl çalışır?

Bir bildiğim var ekibi olarak, bu yazımızda sizlere Microsoft Copilot Pro incelemesi hakkında en çok aranılan; Microsoft copilot nedir, microsoft copilot pro, Copilot ücretli mi?, Copilot Microsoft konularıyla ilgili bir yazı hazırladık. İşte Microsoft Copilot Pro incelemesi…

Microsoft’un Copilot Pro’su, üretken yapay zeka sohbet robotunu herkes için Office’e getiriyor. Ancak aylık abonelik ücretine değer mi?

Microsoft Copilot Pro

Microsoft’un aylık 20 ABD doları tutarındaki Copilot Pro aboneliği, Microsoft’un Office’teki Copilot AI asistanına erişmenizi sağlar. Bu, Copilot’un Word belgeleri yazmanıza, Excel elektronik tablolarıyla çalışmanıza, PowerPoint sunumları oluşturmanıza, Outlook e-postalarını bir araya getirmenize, OneNote’ta notlar düzenlemenize ve açtığınız dosyayla ilgili soruları yanıtlamanıza yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Copilot Pro’nun ayırt edici özelliği budur: Office’te yerleşik yapay zeka, sonunda  yalnızca işletmelerin değil herkesin kullanımına açıktır . Ancak Copilot Pro çok daha fazlasını sunuyor ve Microsoft yakında bunu reklamlar aracılığıyla herkese sunacak: Şirket halihazırda Windows 11’in Ayarlar uygulamasında Copilot Pro reklamlarıyla denemeler yapıyor.

Peki Copilot Pro tam olarak ne yapabilir, ne kadar iyidir ve abone olmanız gerekir mi?

Microsoft Copilot Pro Nedir?

Copilot, Microsoft’un yaratıcı yapay zeka tabanlı sohbet robotunun adıdır. Bunu Microsoft’un ChatGPT’si gibi düşünün; ChatGPT ile aynı temel teknolojiyi kullanıyor. (Microsoft bunu ilk olarak 2023’te Bing Chat olarak piyasaya sürdü, ancak şirket daha sonra Bing markasını en aza indirerek onu “Copilot” olarak yeniden adlandırdı.)

Microsoft 365, Copilot ve Copilot Pro karşılaştırması

Dikkat edilmesi gereken üç farklı Yardımcı Pilot vardır:

  • Copilot : Standart Microsoft Copilot ücretsizdir. Windows 11’de yerleşiktir ve Microsoft bunu Windows 10’a ekleme sürecindedir. Copilot’a web üzerinden ve Android ve iPhone için Copilot uygulamaları aracılığıyla erişebilirsiniz .
  • Copilot Pro : Bu, Copilot’a, Copilot’u Word gibi Microsoft Office uygulamalarında kullanma yeteneği de dahil olmak üzere ekstra özellikler ekler; bu, Copilot’un ücretsiz sürümünü kullananların yapamayacağı bir şeydir. Bu ücretli bir aboneliktir ve işletmelere değil, tüketicilere veya bireysel profesyonellere yöneliktir.
  • Microsoft 365 için Copilot : Copilot’un işletmelere yönelik sürümüdür . Copilot Pro’dan daha pahalıdır ve yalnızca Office uygulamalarına entegre değildir; Microsoft Graph ile bir işletmenin tüm verilerinden yararlanabilir, böylece örneğin bir e-postanın içeriğine dayalı bir Word belgesi yazmasını sağlayabilirsiniz veya ondan çeşitli belgelerdeki bilgileri aramayı içerebilecek bilgiler isteyin.

Microsoft ücretsiz deneme sunmadığından, denemek için en az bir ay taahhütte bulunmanız gerekir. Copilot Pro özelliklerini Word, Excel ve PowerPoint gibi uygulamalarda kullanmak için, Copilot Pro’ya ek olarak bir Microsoft 365 aboneliğine ihtiyacınız olacaktır. Copilot Pro, pek çok açıdan Microsoft’un ChatGPT Plus’a yanıtıdır ve en ilgi çekici yönü, Office uygulamalarıyla entegrasyondur.

Copilot’un kendisi gibi Copilot Pro da henüz dünya çapında mevcut değildir. Microsoft, şu an itibariyle bu özelliğin “Avusturya, Avustralya, Brezilya, Kanada, İsviçre, Almanya, İspanya, Fransa, Birleşik Krallık, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut olduğunu” söylüyor. Microsoft, Copilot Pro’yu yakında daha fazla ülkede piyasaya sürmeyi planlıyor.

Copilot Pro Office uygulamalarında nasıl çalışır?

Copilot, Office’e iyi bir şekilde entegre edilmiştir; Windows’taki Copilot entegrasyonundan çok daha iyidir! Örneğin, Word’de şu şekilde çalışır:

  • Yeni bir belgeye başladığınızda, ne oluşturmak istediğinizi soran bir “Copilot ile Taslak” kutusu göreceksiniz.
  • Metnin her yeni satırında, Copilot’un sizin için yazmaya başlamasını sağlamak üzere tıklayabileceğiniz bir Copilot simgesi göreceksiniz.
  • Şerit çubuğunda, “Düzenleyici” düğmesinin hemen yanında, geçerli belgeyle çalışmanıza olanak tanıyan bir Copilot kenar çubuğunu açmanıza olanak tanıyan bir “Yardımcı Pilot” düğmesi bulunur. Sizin için yazmasını, mevcut belgeyi özetlemesini veya bazı şeyleri değiştirmesini isteyebilirsiniz; belki de belgenin biçimlendirmesini veya stilini hızlı bir şekilde değiştirmek isteyebilirsiniz.
  • Metni yeniden yazmak için bir metne sağ tıklayıp içerik menüsünde Copilot > Copilot ile Yeniden Yaz’ı seçebilirsiniz.
  • PowerPoint sunumlarını bir araya getirebilir ve hatta Microsoft Designer aracılığıyla bunlar için yapay zeka görüntüleri oluşturabilir. Belgeleri yazabilir ve biçimlendirebilir. Mevcut bir belgeye ulaşabilir ve stili veya formatı istediğiniz gibi değiştirebilir.

Copilot’un ücretsiz sürümüyle çok şey yapabilirsiniz . Copilot Pro’nun avantajı, kullandığınız Office uygulamalarıyla entegrasyonun yanı sıra sohbet robotuna öncelikli erişim ve daha hızlı görüntü oluşturma sayesinde her şeyi hızlandırmasıdır. Tekrarlanan görevleri yerine getirmek, Office belgelerinde veri aramak veya standart belgeleri bir araya getirmek için çok fazla zaman harcıyorsanız, Copilot Pro büyük bir üretkenlik artışı ve zaman tasarrufu sağlayabilir.

Sizin için buna değip değmeyeceğine siz karar verin. Yapay zeka sohbet robotlarını ne kadar kullanıyorsunuz? Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve OneNote’a entegre bir yapay zeka sohbet robotundan faydalanır mısınız?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu