GenelYaşam

Batıkent Rekreasyon Alanı Açılıyor

Batıkent Rekreasyon Alanı

Batıkent Rekreasyon Alanı…  Bir bildiğim var ekibi olarak, bu yazımızda sizlere Batıkent Rekreasyon Alanı hakkında en çok aranılan; Batıkent Rekreasyon Alanı ne zaman açılıyor?, Batıkent Rekreasyon Alanı nerede?, konularıyla ilgili bir yazı hazırladık. İşte Batıkent Rekreasyon Alanı hakkında bilmek istediğiniz her şey…

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yürüttüğü yeşil alan çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Atıl durumda bulunan 431 bin 600 metrekarelik alana kurulan Batıkent Rekreasyon Alanı tamamlandı. Yakın zamanda hizmete açılacak proje ile Başkentlilere nefes aldıracak bir mekân oluşturulması hedefleniyor.

Batıkent Rekreasyon Alanı ne zaman açılıyor?

Batıkent Rekreasyon Alanı 16 Mart’ta düzenlenecek Özlem Özdil konseri ile açılışını yapacak. Söz konusu konser saat 20.30’da başlayacak.

Atıl durumda bulunan 431 bin 600 metrekarelik alanda Ankara’nın doğal bitki örtüsü ile iklim şartlarına uyumlu 7 bin 100 ağaç ve 300 bin bitki toprakla buluşturulacak. 3 bin 676 metrekarelik hiçbir kimyasal kullanılmadan bitkiler ve mikro-organizmalar yoluyla kendi kendini temizleyen biyolojik gölet ile birlikte parkta, 17 kilometrelik yürüyüş yolu ve 6 kilometrelik bisiklet parkuru da yer alacak.

Tasarımında doğal malzemelerin kullanıldığı parkın yüzde 80’i yeşil alanlardan oluşacak. 40 bin metrekarelik çim ile 80 bin metrekarelik çayır alanının bulunacağı parkın toplam 180 bin metrekaresi ise ağaçlandırılarak Başkente kazandırılacak. Uzmanlarca yapılan modellemeler, iklim pozitif temalı park projesinin 3 yıl içinde ekolojik ayak izini azaltacağını gösteriyor.

Sözleşme bedeli 229 milyon 453 bin TL olan rekreasyon alanında; gençlik merkezi, kadınlar lokali, sergi salonu, çay bahçesi, kafeterya, mescit, çok amaçlı salon, otopark ve büfeler yer alırken vatandaşların gönüllerince spor yapabileceği alanlar da unutulmadı. Rekreasyon alanı içerisinde; iki adet kapalı spor tesisi, basketbol, mini futbol sahası ve tenis kortu ile birer adet voleybol ve profesyonel futbol sahası bulunacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu