Teknoloji

‘Airdots Pro Ses Gelmiyor’ Sorununun Çözümü

Airdots Pro

Bir bildiğim var ekibi olarak, bu yazımızda sizlere ‘Airdots Pro Ses Gelmiyor’ Sorununun Çözümü hakkında en çok aranılan; Airdots Pro Ses Gelmiyor, Xiaomi Airdots ses az çıkıyor gibi sorular hakkında bilgi vereceğiz.

Airdots Pro bugün piyasada bulunan en popüler kablosuz kulaklıklardan biridir. Üstün ses kalitesi, kusursuz tasarımı ve kullanım kolaylığı ile bilinmektedir. Ancak, birçok kullanıcı Airdots kulaklık’larında “Ses Yok” sorunu yaşadığını bildirmiştir. İşte bu sorununun nasıl çözüleceğini sizlere anlaracağız.

Airdots Pro Nedir? Özellikleri

Xiaomi Redmi Airdots 3 Pro Göstergeli Bluetooth Kulaklıktır. İşte Airdots 3 Pro’nun özellikleri:

Led Güç Göstergesi: Pil Durumunu Takip Etmenizi Sağlar – Akıllı Düğme Kontrolü, Kolayca Uyandırmak İçin Kullanılır – Kulaklıklardan Dokunmatik Kontrol Etme (Tek Dokunmada Çağrı Cevaplama Basılı Olarak Dokunmada Çağrı Sonlandırma) – Çift Kanal – Otomatik Güç, Otomatik Bağlantı – Bluetooth 5.0 – Ipx5 – Uzun Süreli Pil Ömrü

Teknik özellikler: Bluetooth 5.0 , Tam Şarj Kutu Yaklaşık 100 Saat, Bekleme Süresi Yaklaşık 80 Saat, Şarj Kutusunun Şarj Süresi: Yaklaşık 2 Saat , Kulaklık Bekleme Süresi: Yaklaşık 150 Saat, Müzik Süresi: Yaklaşık 3 Saat, Konuşma Süresi: Yaklaşık 4 Saat, İletişim Mesafesi: 10 Metre (Engelsiz Açık Ortam), Kulaklık Pili Lityum Polimer Pil 40 Mah, Pil Tipi: Li-İon Polimer Pil, Ses İletim Frekans Hfp/A2dp/Hsp/Avr, Su Geçirmezlik : Ipx5cp olarak sıralanabilir.

Airdots Pro Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü

Xiaomi bluetooth kulaklık ses gelmiyor diyorsanız aşağıda yöntemleri deneyebilirsiniz.

 • İlk olarak çalışmayan kulaklığın şarjı olduğundan emin olunuz. Bazı durumlarda kulaklığın şarj olmasında bir problem yaşanabilmektedir. Bu seçeneği elemek için kulaklığınızı şarj edin. Şarj konusunda sorun yaşamadığınıza eminseniz bu seçeneği eleyebilir ve sonraki seçeneklere göz atabilirsiniz.
 • İkinci olarak bluetooth kulaklığınızın bağlı olduğu cihazları yeniden başlatın. Daha sonra kulaklığınızı da yeniden başlatın. Ardından kulaklığınızı kullandığınız cihazlarınızla tekrardan eşleştirin.
 • Üçüncü olarak kulaklığınızın bağlı olduğu cihazda sorun olup olmadığını test etmek için kulaklığınızı farklı bir cihaza bağlayın.
 • Dördüncü olarak kulaklığınızı fabrika ayarlarına dönmesi için sıfırlayın.
  Airdots Pro Eşleştirme ve Sıfırlama:

  İlk önce iki kulaklığın üzerinde bulunan tuşlara 6 saniye basılı tutun ve iki kulaklıkta kırmızı ışık yanınca basmayı bırakınız. Bu şekilde kulaklıkları tamamen kapatmış oluyoruz. Sıra geldi kulaklıkları sıfırlamaya. Yani Redmi Airdots kulaklarını fabrika ayarlarına döndüreceğiz.
  Bir önceki adımda kulakları tamamen kapatmıştık. Şimdi aynı anda iki kulaklığın üzerindeki tuşlara basıyoruz. 15 saniye civarı basılı tutup bekliyoruz. Kulaklar üzerinde bulunan ışıklar yanıp kapanacaktır. Siz en az 15 saniye basılı tutucaksınız. Bu işlemi tamamladıktan sonra kulaklıkları kutusuna koyunuz ve kapağını kapatınız.

  Gelelim en önemli ve dikkat etmemiz gerek işleme.

  Kutuyu açtıktan sonra ilk olarak kutudan sağ tarafta bulunan kulaklığı çıkartın.

  3 saniye bekledikten sonra kutudaki sol kulaklığı çıkartın. İlk sağ çıkacak sonra sol çıkacak. Bu adım çok önemlidir. Bu sayede sol kulaklığı sağ kulaklık ile eşleştiyoruz.

  Son olarak akıllı telefonunuzda bluetooth’u açıp tarama yapınız. Redmi Airdots kulaklığını bulun ve sadece sonu R olan kısım ile eşleştiriniz.

  Bu yöntemleri denemek yaşadığınız problemi çözmeniz konusunda yeterli olmadıysa Xiaomi yetkili servisi ile görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Airdots Pro Ses Az Geliyor Sorunu Çözümü

Bu video Bluetooth kulaklıklarda oluşan ses azalması ve sesin tamamen gitmesinin alternatif çözümüdür, farklı marka ve modellerde ise yaramayabilir.

Bu yazımızla ilgili görüşlerinizi ve düşüncelerinizi yorum kısmından belirterek sizde katkıda bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu